Wilhelm von Gloeden, mapp med 5 fotografier
Fem fotografier uppklistrade på kartong, bildyta ca 16,5 x 12 cm. Linneklädd mapp 35 x 27,5 cm.
Mapp med slitage och fläckar. Fotografier något gulnade och med enstaka repor. Kartong med fläckar, gulnade, mjuka hörn.
Enligt säljaren inköpt av fotografen själv i Taormina på 1920-talet.