Fickurställ, 1800-talets andra hälft.

Förgylld och patinerad brons samt pärlemor och diabas. Dekor av turturduvor. Höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Sirishov, Djurgården.

Klubbat pris
5 800
522
552
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
9
28 sep 8:24
5 800 SEK
8
28 sep 7:36
5 600 SEK
28 sep 7:36
5 500 SEK
25 sep 16:59
5 200 SEK
25 sep 16:59
5 000 SEK
25 sep 16:02
4 400 SEK
25 sep 10:59
4 200 SEK
25 sep 10:59
4 000 SEK
25 sep 10:59
4 000 SEK
25 sep 10:58
3 400 SEK
25 sep 10:58
3 200 SEK
24 sep 16:05
3 000 SEK
24 sep 3:50
1 500 SEK
22 sep 6:30
900 SEK
21 sep 23:10
555 SEK
20 sep 21:28
400 SEK
20 sep 19:30
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71