Askfat, omkring år 1900.

Askfat, omkring år 1900.

Förgylld och patinerad brons. I form av korg med ödla. Diameter 12,5, höjd 7 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Del saknas.

Klubbat pris
805
72
77
Utropspris
1 800 SEK
Budhistorik (9 bud)
29 sep 14:47
805 SEK
29 sep 14:47
755 SEK
28 sep 21:21
750 SEK
28 sep 21:21
700 SEK
25 sep 18:28
550 SEK
25 sep 18:28
500 SEK
25 sep 18:28
420 SEK
25 sep 18:28
370 SEK
20 sep 18:47
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38