Fällbord, Mälardalen, omkring år 1800.

Rund skiva fanerad med alrot. Tredelad pelarfot av björk. Diameter 87, höjd 75 cm.

Renoverad. Kompletterad.

Proveniens

Sirishov, Djurgården

Klubbat pris
4 510
406
429
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
29 sep 13:45
4 510 SEK
29 sep 13:45
4 400 SEK
29 sep 13:44
4 310 SEK
29 sep 13:44
4 110 SEK
29 sep 10:22
3 400 SEK
29 sep 10:22
3 200 SEK
20 sep 19:20
3 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71