Karmstolar, ett par, sent 1800-tal, Nyrenässans.

Stomme av ek. Rikt skuren dekor av bland annat grotesker. Sitthöjd 40, rygghöjd 90 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
5 601
504
533
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
29 sep 15:05
5 601 SEK
29 sep 15:05
5 401 SEK
29 sep 15:05
5 201 SEK
29 sep 15:03
5 001 SEK
29 sep 15:03
4 850 SEK
29 sep 15:03
4 801 SEK
29 sep 15:03
4 601 SEK
29 sep 15:02
4 401 SEK
29 sep 15:02
4 201 SEK
29 sep 14:56
4 001 SEK
29 sep 14:56
3 801 SEK
29 sep 14:55
3 600 SEK
29 sep 14:55
3 400 SEK
29 sep 14:37
3 200 SEK
29 sep 14:25
3 000 SEK
29 sep 13:47
2 800 SEK
26 sep 17:44
1 234 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71