6 bägare på fot, kontrollstämplar Warszawa 1920-63, graverad dekor av stadsvyer, på rund fot. Silver 875. Höjd 9.5 cm. Vikt tillsammans 348 gram.
Karaff med propp, Moskva 1874, kontrollmästare V.V. Savinsky, rund med indragen hals, graverad dekor av mönster samt stadsvyer i reserver. Höjd totalt 27 cm, vikt 425 gram.
Champagnekalk, Ryssland 1860-tal, otydliga stämplar. Graverad dekor av mönster och reserver, höjd 17,5 cm. Vikt 86 gram.
Smärre bucklor och slitage.