Bägarglas, 6 st, karaff med propp, samt champagnekalk, silver.

6 bägare på fot, kontrollstämplar Warszawa 1920-63, graverad dekor av stadsvyer, på rund fot. Silver 875. Höjd 9.5 cm. Vikt tillsammans 348 gram.

Karaff med propp, Moskva 1874, kontrollmästare V.V. Savinsky, rund med indragen hals, graverad dekor av mönster samt stadsvyer i reserver. Höjd totalt 27 cm, vikt 425 gram.

Champagnekalk, Ryssland 1860-tal, otydliga stämplar. Graverad dekor av mönster och reserver, höjd 17,5 cm. Vikt 86 gram.

Smärre bucklor och slitage.

Klubbat pris
10 000
899
951
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
9
29 sep 13:53
10 000 SEK
10
29 sep 13:53
9 800 SEK
9
29 sep 13:52
9 600 SEK
10
29 sep 13:52
9 400 SEK
9
29 sep 13:52
9 200 SEK
10
29 sep 13:51
9 000 SEK
9
29 sep 13:51
8 800 SEK
10
29 sep 13:50
8 600 SEK
9
29 sep 13:50
8 400 SEK
10
29 sep 13:50
8 200 SEK
9
29 sep 13:50
8 000 SEK
10
29 sep 13:49
8 000 SEK
9
29 sep 13:49
7 800 SEK
10
29 sep 13:49
7 600 SEK
9
29 sep 13:48
7 350 SEK
10
29 sep 13:48
7 150 SEK
10
29 sep 13:48
7 100 SEK
9
29 sep 13:47
6 900 SEK
10
29 sep 13:47
6 700 SEK
10
29 sep 13:47
6 500 SEK
9
29 sep 13:47
6 500 SEK
10
29 sep 13:46
6 200 SEK
9
29 sep 13:46
6 000 SEK
9
29 sep 13:33
5 200 SEK
8
29 sep 12:46
5 000 SEK
28 sep 21:13
4 800 SEK
8
28 sep 21:13
4 600 SEK
28 sep 19:15
4 400 SEK
28 sep 19:15
4 200 SEK
28 sep 13:51
4 100 SEK
25 sep 12:13
3 900 SEK
24 sep 18:07
3 700 SEK
21 sep 6:39
3 500 SEK
21 sep 3:32
3 000 SEK
20 sep 17:58
2 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02