Otydliga stämplar, möjligen Frankrike, 1800-talets början. Dubbelräfflad modell, frånsidan med graverad vapensköld De Geer med valspråket 'Non sans cause'. Längd 32 cm. Vikt 175 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.