Stekfat, samt fyra tallrikar, porslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Serveringsfat med konturerat brätte, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor. 38,5 x 31 cm.
Fyra tallrikar med konturerade brätten, dekor i underglasyrblått med snarlika motiv av blommor. Diameter 23,5 cm.
Små kantnagg. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.