Med svenska importstämplar. Bestående av:
12 bordsknivar, 21 cm (blad av rostfritt stål).
12 bordsgafflar, 18,5 cm.
6 smörgåsknivar, 16 cm (blad av rostfritt stål).
6 smörgåsgafflar, 15,5 cm.
6 dessertskedar, 15,5 cm.
6 kaffeskedar, 11 cm.
Total vikt 2350 gram.
Något slitage.