Slipad och delvis förgylld dekor. Bestående av:
Karaff med propp, 24,5 cm.
11 champagneglas, 15,5 cm.
12 vinglas, 13,5 cm.
6 vitvinsglas, 13,5 cm.
12 vitvinsglas, 12,5 cm.
12 dessertvinsglas, 10,5 cm.
18 selterglas, 9 cm.
12 sherryglas, 9 cm.
12 starkvinsglas, 11,5 cm.
7 likörglas, 9 cm.
Några delar med fotnagg. Ett starkvinsglas samt ett sherryglas med nagg på cuppan. Vissa delar med slitage åp förgyllningen.
"Junior" är en variant av glasservisen Odelberg.