Jacob Ängman, bestickuppsättning, 111 delar, silver, modell "Rosenholm", GAB,
I etuier. Bestående av:
12 bordsknivar, 19,5 cm (blad av rostfritt stål).
12 bordsgafflar, 17,5 cm.
12 bordsskedar, 18 cm.
12 smörgåsknivar, 16 cm (blad av rostfritt stål).
12 smörgåsgafflar, 14 cm.
12 kakgafflar, 13,5 cm.
12 dessertskedar, 15 cm.
24 teskedar, 12 cm.
2 smörknivar, 16 cm (blad av rostfritt stål).
Såsslev, 17,5 cm.
Total vikt 3324 gram.
Något slitage. Smärre fläckar. Märken. Etuierna med diverse skador.