Salt-/pepparkar, ett par, rokokostil, höjd 7,5 cm, George Unite & Sons, Birmingham 1879.
Oljelampa med drakhuvudformad hänkel, höjd 7, längd 13 cm, James Charles Edington, London 1847.
Skål/ytterfoder med reliefdekor av blommor och fåglar samt vågig kant, diameter 11,5, höjd 9 cm, London 1892, otydlig mästarstämpel.
Total vikt 330 gram.
Skål möjligen med reparerad botten. Smärre bucklor och slitage.