Ito Shinsui, "Beauty and Fireflies" och "Beauty with a flower"
Litografi / maskintryck. Skönheter "bijin". Ur serien "100 Figures of Beauties Wearing Takasago Kimonos". Bladmått 37,5 x 24,7 cm.
Ej ramade. Smärre obetydligt slitage i de yttre marginalerna.