En krysantemumformad med dekor i emaljfärger och förgyllning, motiv av krysantemum och insekter, märkt med löv, diameter 12,5 cm.
Runt fat med dekor i underglasyrblått, motiv av fåglar i trädgård med bambu, märkt, etikett "Köpt i Nice 04855.", diameter 14 cm.
Blå fatet med nagg.