Dekor i imari.
Ett par runda tallrikar med motiv av blommande krysantemum och pioner, diameter 22,5 cm.
Ett par runda tallrikar med motiv av blommor och trädgårdsklippa, diameter 23 cm.
Tre fat i olika modeller, motiv av blommor, trädgård och granatäpple, diameter 12-13,5 cm.
Kopp med motiv av krysantemum och blommor, höjd 7 cm.
Slitage. Kantnagg/glasyrnagg. Bränningsdefekter.