Ellen Thesleff, "Flickan och Stjärnan"
Signerad Ellen Thesleff. Märkt "Flickan och Stjärnan" samt 8/25. Träsnitt. Bladstorlek 39,5x26 cm.
Åldersrelaterat slitage.
L.Bäcksbacka, 1955, nr.171 (Träsnitt).