Rauha Mäkilä

(Finland, Född 1980)
Rauha Mäkilä
(Finland, Född 1980)

Rauha Mäkilä, "M.I.A".

Signerad Rauha Mäkilä och daterad 2008 a tergo. Akryl på duk 150x150 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Gåva av konstnären.

"Sweet n' Rotten-Jarmo Mäkilän ja Rauha Mäkilän jaettu maailma", Kervo Konstmuseum, 22.3.-26.5.2013.

Klubbat pris
2 900
31 987
3 151
Utropspris
1 200 - 1 700 EUR
Budhistorik (38 bud)
1 sep 20:21
2 900 EUR
10
1 sep 20:20
2 800 EUR
1 sep 20:17
2 700 EUR
10
1 sep 20:17
2 600 EUR
1 sep 20:14
2 500 EUR
8
1 sep 20:12
2 400 EUR
1 sep 20:12
2 300 EUR
8
1 sep 20:12
2 200 EUR
1 sep 20:11
2 100 EUR
10
1 sep 20:11
2 000 EUR
1 sep 20:11
2 000 EUR
10
1 sep 20:11
1 950 EUR
1 sep 20:11
1 900 EUR
10
1 sep 20:11
1 850 EUR
1 sep 20:11
1 800 EUR
10
1 sep 20:11
1 750 EUR
1 sep 20:04
1 700 EUR
9
1 sep 19:56
1 650 EUR
1 sep 19:56
1 600 EUR
9
1 sep 19:56
1 600 EUR
1 sep 18:49
1 550 EUR
1 sep 18:43
1 500 EUR
1 sep 17:25
1 450 EUR
1 sep 14:41
1 400 EUR
1 sep 14:08
1 350 EUR
8
1 sep 12:14
1 300 EUR
1 sep 12:14
1 251 EUR
1 sep 10:13
1 250 EUR
31 aug 22:47
1 200 EUR
27 aug 22:10
1 150 EUR
24 aug 16:04
1 100 EUR
24 aug 8:43
1 050 EUR
24 aug 8:43
1 000 EUR
24 aug 8:43
1 000 EUR
24 aug 8:43
970 EUR
24 aug 8:43
950 EUR
24 aug 6:29
920 EUR
23 aug 14:37
900 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377