Collier, 14K vitguld, med briljantslipade diamanter totalt ca 11.94 ct. Med intyg.
Diamanterna ca F-G/VS enligt intyg.
Import stämplat KM o/y, Kellomiehet Oy, Helsingfors 1964.
Mittstycket mäter ca 13 cm. Halsbandets längd 47 cm.
Total vikt 49,7 g.
Obetydligt ytslitage. Gravyr.
Auktionen avslutas
13 dagar 23 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
40 000 - 45 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.