Collier, 14K vitguld, med briljantslipade diamanter totalt ca 11.94 ct. Med intyg.

Diamanterna ca F-G/VS enligt intyg.
Import stämplat KM o/y, Kellomiehet Oy, Helsingfors 1964.
Mittstycket mäter ca 13 cm. Halsbandets längd 47 cm.
Total vikt 49,7 g.

Obetydligt ytslitage. Gravyr.

Auktionen avslutas
14 dagar 1 timme
Inga bud
0
0
0
Utropspris
40 000 - 45 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Frakt kan endast beställas genom att kontakta specialdelivery.finland@bukowskis.com.

Ylva Sinkkonen
Ylva Sinkkonen
Värderare Smycken
+358 50 305 2227

Placering: Kassaskåp 1 GH
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

615A. Sven Jonson, Geometrisk komposition.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
400 000

ditt bud
390 000

ditt bud
380 000

ditt bud
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
Aktuellt bud:
400 000 SEK