Litet skålfat med dekor i underglasyrblått, motiv av antikviteter, Kangxi (1662-1722), diameter ca 13,5 cm.
Fat med dekor i underglasyrblått med motiv av trigram och kinesiska tecken, 1600-tal, diameter 15 cm.
Fat med dekor i underglasyrblått föreställande blommor och kinesiskt tecken, 1600-tal, diameter ca 16,5 cm.
Rund tallrik med dekor i underglasyrblått föreställande trädgård med pion, prunus, salix och trädgårdsklippa, 1700-tal, diameter 23,5 cm.
Nagg. Två fat med sprickor.