Golvvas, porslin, Kina, troligtvis sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Balusterformav med krackelerad yta, dekorerad i emaljfärger med Kejsare och eleganta herrar vid hovet samt hästar i ett bergigt landskap. Skulptreade hänklar i form av blommande trädgrenar. Träställ medföljer. Höjd 62 cm.
Skador/nagg.
Auktionen avslutas
8 dagar 20 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor