Trumpetvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Trumpetformade med dekor i s.k. powder blue samt med förgylld dekor av flodlandskap. Höjd 26 cm.

Nagg. Spricka. En med lagning.

Proveniens

Från en svensk samlare.

Utropspris
4 000 SEK