Balusterformaf vas, dekorerad i Famille Rose med motiv av antikviteter och blommor, höjd 22,5 cm.
Vas med utsvängd mynning dekorerad i FAmille Verte med motiv av blommor, höjd 20 cm.
Kopp dekorerad i Famille Rose med motiv av fågel på blommande trädgren, diameter 6 cm.
Ställvis slitage. Bränningsspricka. Den balusterformade vasen med liten mynningsspricka. Koppen med fotringsnagg. Fläckar. Glasyrmistor.