Oidentifierad konstnär, sju akvareller, troligen Korea 1900-talets första del.
Delvis signerade med kalligrafi och konstnärssigill i rött. Tusch på papper. Motiv av landskap och figurer med bufflar. Bildyta 26 x 20 cm. Mått med ram ca 28 x 22 cm.
Ej examinerade ur ram. Gulnade. Veck. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.