Insidan med dekor i grisaille-färger av persikor och fingercitron. Utsidan med dekor av växtslingor i grisaille alternerande med vapensköld. Diameter 28 cm.
Sprickor. Slitage.
Proveniens
English armorial coat of arms
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.