Kvadratisk med konturerade hörn. Dekorerad med motiv av tranor i bambuskog med visteria. Brättet med delvis förgyllt mönster. 36,5 x 36,5 cm. Bär märkning på baksidan.
Slitage. Repor. Smärre bränningsmistor.
Klubbat pris
2 600
229
243
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (11 bud)
1 sep 20:49
2 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
1 sep 20:49
2 450 SEK
1 sep 20:07
2 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
1 sep 12:10
2 200 SEK
1 sep 12:09
2 000 SEK