Fat med rik polykrom dekor samt delvis förgylld, motiv av ett par tranor, signerad i blått undertill, diameter 41 cm.
Fat med underglasyrblå dekor av krigare, diameter 45,5 cm.
Glasyrmistor. Smärre fläckar.
Klubbat pris
4 300
380
392
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (15 bud)
1 sep 11:04
4 300 SEK
1 sep 11:04
4 100 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
1 sep 11:03
3 800 SEK
1 sep 11:03
3 600 SEK
1 sep 10:46
2 700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
1 sep 10:46
2 500 SEK
1 sep 10:27
1 900 SEK
1 sep 10:27
1 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
1 sep 10:27
1 600 SEK
1 sep 10:27
1 500 SEK
1 sep 10:27
1 400 SEK