Fat, porslin, japan, Meiji (1868-1912).

Ovalt uppläggningsfat rikligt dekorerad med figurscen i inhängnad trädgård, i emaljfärger och järnrött. Baksidan med fladdermöss i järnrött. Märkt med sexkaraktärsmärke i rött. 53 x 46 cm.

Lagningar och retusch. Bränningsspricka. Vissa repor.

Klubbat pris
655
58
60
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
1 sep 19:42
655 SEK
1 sep 19:42
605 SEK
1 sep 17:23
550 SEK
27 aug 20:35
500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69