Urnor med lock, ett par, Famille Rose, höjd 15 cm.
Koppar med öra, ett par, 6 cm.
Kopp med fat, vågig kant, diameter på fatet 12,5 cm.
3 koppar med olika underglasyrblå dekorationer, diameter 8 cm.
2 fat med olika underglasyrblå dekorationer, diameter 12,5 cm.
Lagningar. Sprickor. Bränningssprickor. Nagg. Glasyrmistor. Något slitage.