Tallrikar, fem stycken (2+2+1), exportporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Ett par med dekor i blå emaljfärg, förgyllning och järnoxidrött med motiv av fåglar i trädgård med bambu och pioner, brätten med blommor, diameter 23 cm.
Ett par med dekor i famille rose med motiv av pioner, brätten med landskap och blommor, diameter 23,5 cm.
Tallrik med dekor i famille rose med motiv av strödda blommor, diameter 23,5 cm.

Smärre kantnagg. Slitage.

Klubbat pris
5 222
455
476
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
5 maj 16:19
5 222 SEK
5 maj 16:19
5 022 SEK
5 maj 16:10
4 610 SEK
5 maj 16:10
4 410 SEK
5 maj 16:08
4 209 SEK
5 maj 16:04
4 009 SEK
5 maj 16:04
4 000 SEK
5 maj 1:16
3 200 SEK
5 maj 1:16
3 000 SEK
5 maj 1:16
2 800 SEK
5 maj 1:16
2 600 SEK
5 maj 1:15
2 400 SEK
5 maj 1:15
2 200 SEK
5 maj 1:10
2 000 SEK
4 maj 22:29
1 900 SEK
4 maj 22:28
1 800 SEK
4 maj 22:28
1 800 SEK
4 maj 22:28
1 700 SEK
4 maj 22:28
1 600 SEK
4 maj 22:22
1 500 SEK
4 maj 22:22
1 400 SEK
3 maj 9:50
1 300 SEK
3 maj 9:50
1 200 SEK
30 apr 15:25
1 100 SEK
27 apr 9:08
1 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75