Stekfat, porslin, Kina, Qingdynastin, sent 1700-tal.
Oval form. Delvis förgylld dekor i famille rose med motiv av elegant sällskap i trädgård. Brättet med fåglar och blommor. Baksidan med senare bemålning. 37,5 x 30,5 cm.
Slitage. Senare dekoration på baksidan.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor