Gudom, mässing, Indien, circa 1900. Rökelsekar med lock brons, samt ett instrument, båda 1900-tal.

Gudom, höjd 9,5 cm. Rökelsekar, höjd 7 cm. Instrument, längd 14 cm.

Slitage, anlupna.

Proveniens

From the Collection of G. Held, thence by descent.

Utropspris
1 500 SEK