Speglar, brons, tre stycken. Mingdynasty (1368-1644).
Runda med två upphöjda ringar. Diameter 8,5-9,5 cm.
Slitage, anlupna.
Proveniens
Collection of antique dealer Sten Röing (1880-1965), the collection was added to by his son Max Röing (1916-1984) during the 1950-60's, thence by descent.
Auktionen avslutas
20 timmar 21 minuter
Inga bud
0
0
0
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor