Zhou Shangwen, solfjädersmålning, Kina, troligen 1700-tal.
Bläck på papper. Motiv av bergslandskap och kalligrafi, tre sigill i rött signerad Zhou Shangwen. Målningens längd 50 cm. Totalmått med ram 35,5 x 61,5 cm.
Ej examinerad ur ram.Uppfodrad på papper. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.