Torsten Jurell, Ansikte
Signerad Jurell. Skuren och bemålad trädstam, dekor av inskrivna siffror och tecken. Höjd 118 cm inklusive träplatta. Medföljande podium i vitmålat trä 50 x 50 cm, höjd 60cm.
Färgbortfall på övre delen av baksidan. Smärre märken och repor.