Skulptur, Italien, troligen 1900-talets första del.

Serpentinsten. Herkules och kentauren Nessus (efter Giambologna 1599). Höjd 59 cm.

Delar saknas. Naggar och avslag.

Klubbat pris
6 600
575
602
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
28 apr 16:57
6 600 SEK
28 apr 16:57
6 400 SEK
28 apr 16:43
6 200 SEK
24 apr 20:42
6 000 SEK
22 apr 22:57
700 SEK
19 apr 15:28
500 SEK