Ali Munsterhjelm, Vintervy från Tulois.
Signerad Ali M.hjelm. Olja på duk 55 x 65 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Ali Munsterhjelm - koloristen. Åbo konstmuseum 17.9.-7.11.1999.Ali Munsterhjelm. Tavastehus konstmuseum 21.1.-27.2.2000.