Sears, Silvertone, gitarrförstärkare, model 1495, USA 1960-tal.

120 watt förstärkartopp, 2 x kanaler, 2 x volym bas och diskant, inbyggd reverb och tremolo, mjukt överdrag medföljer, längd 61,5 cm, bredd 15 cm, höjd 22 cm.

Åldersrelaterat slitage, märken, trasigt handtag, ej funktionstestad,

Utropspris
4 500 SEK