Invändigt förgylld, konande på räfflad fot, dekor av vågband. Livet med graverade initialer. Undertill lodangivelse och åldermansranka. Diameter 14,5, höjd 18 cm. Vikt 387 gram.
Renoverad. Bucklor, bristningar, ställvis nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.