Tallrikar, två stycken, Wienliknande märke, omkring 1900.
Rikt dekorerade med förgylld och målad dekor. Motiv av jaktstilleben respektive stilleben med hummer och frukt. Wien-liknande märkning samt målarsignatur 'Deposé' på baksidan. Diameter 24,5 cm.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.