Vitglaserat porslin med guldkant.
12 mattallrikar, diameter 24 cm
12 djupa tallrikar, 20 cm
12 assietter, 16,5 cm
2 serveringsskålar, diameter 22,5 cm, höjd 7 cm
2 par uppläggsfat, längd 23,5 och 24,5 cm
2 serveringsfat, 33x23,5 cm och 37x26 cm
såsbåt, längd 22 cm
Såsbåtens fat med ett kantnagg. Obetydligt slitage. Helhetsintrycket är gott.