Ananaslockpokal, silver, barockstil, fantasistämplar, omkring år 1900
Delvis förgylld. Tredelat grenformat skaft på rund fot, uppbärande tre ananasformade bägare med lock, knoppar i form av vaser med blommor. Höjd 38 cm. Vikt 684 gram.
Smärre skador, bucklor och dekorbortfall.
Klubbat pris
67 000
5 919
6 102
Utropspris
8 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (28 bud)
22 mar 16:33
67 000 SEK
22 mar 16:33
65 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
22 mar 14:23
57 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
22 mar 10:38
55 000 SEK
22 mar 4:49
52 000 SEK
22 mar 4:49
50 000 SEK
21 mar 22:52
39 000 SEK
21 mar 22:52
38 000 SEK
21 mar 21:41
31 000 SEK
21 mar 21:38
30 000 SEK
21 mar 13:01
18 388 SEK
19 mar 18:07
17 888 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
18 mar 11:41
11 502 SEK
18 mar 11:41
11 002 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
18 mar 11:40
10 501 SEK
18 mar 11:40
10 001 SEK
18 mar 11:40
9 747 SEK
18 mar 11:40
9 547 SEK
18 mar 11:37
8 203 SEK
17 mar 22:26
8 003 SEK
17 mar 22:26
8 000 SEK
17 mar 20:01
7 202 SEK
17 mar 20:01
7 002 SEK
17 mar 20:00
6 700 SEK