Bestående av:
12 matknivar, 23,5 cm (blad av rostfritt stål).
12 matgafflar, 20,5 cm.
12 matskedar, 20,5 cm.
12 bordsknivar, 20,5 cm (blad av rostfritt stål).
12 bordsgafflar, 18 cm.
6 smörgåsgafflar, 15,5 cm.
4 fruktgafflar, 14,5 cm.
12 dessertskedar, 15,5 cm.
Total vikt ca. 4330 gram.
Något slitage. Vissa bucklor samt böjda tenar.