Nanna Susi, "Förtjust".
Signerad och daterad 2012 a tergo. Olja på duk 280 x 140 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Köpt direkt av konstnären.
Nanna Susi - Underneath the Eyes, Helsingfors konstmuseum Tennispalatset 28.9-20.1. 2013.
Nanna Susi - Underneath the Eyes, utställningskatalogen, illustrerad på sidan 72.