Collier, treradigt, odlade pärlor, lås Carlman 18K vitguld med cabochonslipad smaragd, pärlor och diamanter
Lås stämplat CFC, Stockholm 1966. Längd nedersta rad ca 37 cm. Pärlor diameter ca 6-7 mm. Briljantslipade diamanter totalt ca 0,36 ct. Smaragd ca 11 x 9 mm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.