Halsband, 14K vitguld, briljantslipade diamanter totalt ca 1.37 ct. Finska importstämplar 1988.
Mittdiamanten ca 0.64 ct, ca H/VS, mindre diamanterna totalt 0.73 ct VS/SI enligt medföljande intyg.
Hängets mått 33 x 29.
Halsbandets längd 39 cm.
Total vikt 7.9 g.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.