Ingeborg Lundin, vas, ariel, Orrefors 1974.
Nedåt avsmalnande form, blåtonad glasmassa med geometrisk dekor i gult. Signerad Orrefors Ariel Nr. 177 E4 Ingeborg Lundin. Diameter 14, höjd 16 cm.
Smärre ytslitage med mikronagg och skrapmärken undertill.