Ljusstakar, ett par, silver, Warszawa, 1880-90-tal, oidentifierad kyrillisk mästarstämpel FG.
Balusterformat skaft med graverad och ciselerad dekor med motiv av vindruvsblad och -klasar. Tre grenformade fötter, anfanger med vindruvsklase. Höjd 36 cm.
Repor på fötternas välvda del. Fyllda fötter.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.