Juhani Linnovaara, "Ett verkligt Stilleben"..
Signerad J.Linnovaara och daterad -77. Olja på duk 100x81 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Juhani Linnovaara, Årets Konstnär 1978, Helsingfors Festspel, Helsingfors Konsthall 16.8.-3.9.1978 nr. 85, Åbo Konstmuseum 8.9.-8.10.1978, Tammerfors Konstmuseum 19.10.-15.11.1978